O nas

252571_234981963181963_4488317_n

Mieszkamy na wsi, obcowanie z przyrodą to codzienność. Od zawsze też towarzyszyły mi w życiu koty. Kochałam ich zapach siana, gdy zanurzałam nos w kocie miękkie futerko. Myślałam, że ten zapach przynoszą z lasu, pól. Teraz wiem, że koty tak pachną. Pachną wiatrem i bezkresnymi polami, nieważne, że mieszkają w domu. We własnym domu zamarzyłam o kotach z bursztynowymi oczami, ale zanim marzenie stało się realne, zamieszkała z nami Musi. Kochana kotka domowa, która tylko nas utwierdziła w przekonaniu, że koty to wspaniali towarzysze ludzi.
I w 2007 spełniło się moje marzenie – zamieszkała z nami kotka brytyjska – Bessie. Od tego czasu jesteśmy zakochani w Brytyjczykach ze wzajemnością. Nie wyobrażam sobie, jak mogłam tyle lat, nie mieć w domu kotów. Brytyjczyki są takie dostojne ale i też wesołe, są leniwe ale też gdy tylko coś się dzieje, potrafią godzinami nam asystować w pracach np. remontowych. Są niby obok ale zawsze przy nas. To nasze kocie Anioły.

Hodowla to też ciągłe emocje; niezapomniane chwile – jak pierwszy oddech kociaka w mych dłoniach, jak łzy radości nowych opiekunów gdy odbierają kotka i nasze łzy przy pożegnaniach. Dla takich chwil warto kontynuować przygodę hodowlaną.

Nasza hodowla jest zarejestrowana w Felis Posnania. Przydomek zarejestrowano w 2007 roku w Federation Internationale Feline- FIFe.